26 let s Fun taxi

OUR PARTNERS

we recommend


Amande
Wine Wellness Hotel

www.amandehotel.cz

Sonberk

Vinařství SONBERK

Ve většině vinařství se při návštěvě sestupuje do sklepa dolů. Na Sonberku je to jinak, u nás se do budovy stoupá. Ale takový výstup je pak za odměnu. Nalejeme vám víno, které vzniklo se záměrem využít historicky osvědčenou lokalitu k pěstování co nejkvalitnějších hroznů, ze kterých se bude dělat nejlepší víno v Česku. Necháme vás projít se po budově, která je první ukázkou moderní vinařské architektury v Česku. A přitom se můžete dívat na vinice, o něž se staráme tak, aby dávaly stejně kvalitní hrozny ještě desítky let.

www.sonberk.cz

U SUPA

Pizza u SUPA

HANDMADE PIZZA IN DENSOR OVEN

www.pizzausupa.cz


PENZION STAROVICE

Pension Starovice is located about 2.5 km northwest of the town of Hustopeče in the shallow valley of the village of Starovice.
It offers accommodation in a newly built three-storey boarding house with two, three and four-bed rooms with the possibility of an extra bed. The adjacent newly built boarding house has six rooms with a total capacity of 12-16 beds and one kitchen. Accommodation in the new guesthouse is suitable for groups of friends or families with children. The total capacity of both guesthouses is 38 beds. Each room has its own bathroom. In the larger guest house, there is a fully equipped kitchen on each floor that is available to everyone. The parking lot is located right next to the pension.

www.penzionstarovice.cz

Penzion Starovice

Reality Viktory

Bratislavská 18, (tržnice Pavlína)

693 01 Hustopeče

Bibiana Hagová

vedoucí pobočky/realitní poradce
tel.: +420 604 992 205
e-mail: realityviktory@seznam.cz


KEMP MARS

Camp MARS is located in South Moravia, in the picturesque region below Pálava by the last and at the same time the largest of the three Novomlýn reservoirs, in the middle between the border town of Mikulov and the town of Hustopeče (highway exit D2).

http://www.kempmars.cz/

Kemp Mars
Kemp Mars